Biała sukienka gorsetowa

10/03/2019
Eliria

Powiecie, że fajna była ta bluza i niepotrzebnie została przerobiona. Owszem, mi również się podobała, tylko szkoda, że się w niej topiłam. Bluza była większa o jakieś 3,4 rozmiary. Pomyślałam, że szkoda zmarnować i wyrzucić taki materiał. Bluza jak nowa, chyba miała nawet papierowe metki.

Każdy patrząc na tą bluzę mówił: „I Ty chcesz z tego uszyć sukienkę? Przecież będzie za mało materiału.” A ja w głowie miałam wizję sukienki gorsetowej i wiedziałam, że się uda. Materiału było bardzo mało. Musiałam uważać, bo jeden błąd w krojeniu i całość nadawała się do wyrzucenia. Bluzę skroiłam do malutkiego kawałka. Nawet ściągacze z rękawa wykorzystałam do ramiączek. Nic się nie zmarnowało.

Materiał to pętelka bawełniana. Skład bodajże 97% bawełny 3% elastanu. Cudowna, miękka dzianinka. Ślicznie dopasowuje się do ciała. Bardzo lubię dresówkę w takich projektach. Jest bardzo komfortowa. Gorset przylega i opina tak samo jak dół. Zauroczył mnie również wzór materiału. Bardzo kobiecy, lekki i wiosenny.

Wykrój góry sukienki pochodzi z gazety burda 3/2011, model 101. Dół został skonstruowany samodzielnie. Krój sprawdzony niejenokrotnie. Ale do przeróbek po raz drugi.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
07/Lip/2019

Dwa w jednym

Eliria

Ostatnio narzekałam na brak letnich sukienek. Te, które szyłam poprzednio sprzedały się w ekspresowym tempie i moja szafa świeciła pustkami jeśli chodzi o tą część garderoby. Postanowiłam nadrobić zaległości. Z dwóch rzeczy powstała jedna prosta sukienka, która idealnie nadaje się na letnie ciepłe dni.

30/Cze/2019

Biały komplet

Eliria

Ten komplet jest dla mnie bardzo funkcjonalny, można go założyć na większe wyjście a potem z pewnością nie będzie leżał w szafie. Pokazywałam wam już kilka takich topów a teraz stwierdziłam, że przedstawię ich ciekawe zastosowanie.

27/Cze/2019

Beżowa spódniczka

Eliria

Taka zwykła spódniczka powstała u mnie na szybko. Pracuję nad czymś większym, dlatego w między czasie tworzę tak zwane zwyklaczki. Udało mi się dosłownie w ekspresowym czasie stworzyć tą spódniczkę.