Biała sukienka gorsetowa

10/03/2019
Eliria

Powiecie, że fajna była ta bluza i niepotrzebnie została przerobiona. Owszem, mi również się podobała, tylko szkoda, że się w niej topiłam. Bluza była większa o jakieś 3,4 rozmiary. Pomyślałam, że szkoda zmarnować i wyrzucić taki materiał. Bluza jak nowa, chyba miała nawet papierowe metki.

Każdy patrząc na tą bluzę mówił: „I Ty chcesz z tego uszyć sukienkę? Przecież będzie za mało materiału.” A ja w głowie miałam wizję sukienki gorsetowej i wiedziałam, że się uda. Materiału było bardzo mało. Musiałam uważać, bo jeden błąd w krojeniu i całość nadawała się do wyrzucenia. Bluzę skroiłam do malutkiego kawałka. Nawet ściągacze z rękawa wykorzystałam do ramiączek. Nic się nie zmarnowało.

Materiał to pętelka bawełniana. Skład bodajże 97% bawełny 3% elastanu. Cudowna, miękka dzianinka. Ślicznie dopasowuje się do ciała. Bardzo lubię dresówkę w takich projektach. Jest bardzo komfortowa. Gorset przylega i opina tak samo jak dół. Zauroczył mnie również wzór materiału. Bardzo kobiecy, lekki i wiosenny.

Wykrój góry sukienki pochodzi z gazety burda 3/2011, model 101. Dół został skonstruowany samodzielnie. Krój sprawdzony niejenokrotnie. Ale do przeróbek po raz drugi.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
17/Mar/2019

Gorset z resztek materiału

Eliria

Jak wykorzystujecie resztki materiałów? Ja zazwyczaj szyję takie krótkie topy, które idealnie nadają się do spodni z wyższym stanem lub spódniczek. W połączeniu ze spódnicą wygląda jak elegancka sukienka, ale jest bardziej praktyczny. Taki top można połączyć z wieloma stylizacjami. Od tych eleganckich, po codzienne.

06/Mar/2019

Czarna kamizelka

Eliria

Po uszyciu beżowej kamizelki poleciałam do sklepu po czarne futerko. Poprzednio tak przyjemnie mi się szyło, że musiałam dokupić coś w ciemnych odcieniach. Futerko posiada krótkie włosie. Ale jest tak niesamowicie miękkie, że chce się je miziać non stop. 😀

03/Mar/2019

Przeróbka szerokiego futra

Eliria

Już jakiś czas temu zapowiadałam przeróbkę tego futra. Zabierałam się do tego futerka dosyć długo. W głowie miałam wizję sterty włosów, które będą latały po całym pokoju. Raczej nikt nie lubi fruwających kłaczków, dlatego z dnia na dzień odkładałam tą przeróbkę.