Przeróbka szarych spodni

20/01/2019
Eliria

Kupiłam te spodnie z myślą o przeróbce. Były szerokie i wykorzystałam je do uszycia sukienki. Prezentuję wam dzisiaj efekt mojej ostatniej pracy.

Często wybieram się do sklepu z odzieżą używaną specjalnie po rzeczy, które mogłabym przerobić. Kupuję ubrania, które mają fajny wzór lub materiał. Niekiedy można wyłowić prawdziwe perełki. W tym przypadku zauroczył mnie materiał. Bardzo lubię szyć ze sztywnych i mało wymagających tkanin. Tą sukienkę szyłam bardzo krótko ze względu na prostotę kroju ale także na strukturę materiału. Nic się nie ciągnie, nie przesuwa, szyje się lekko i łatwo.

Wykrojenie sukienki ze spodni nie należy do najłatwiejszych zadań. Często trzeba kombinować tak, żeby krój odpowiednio się ułożył. Takie odzieżowe przeróbki uczą przede wszystkim kreatywności. Wymagają cierpliwości ze względu na dużą ilość prucia.

Góra sukienki pochodzi z gazety burda 3/2011, model 101. Dół został skonstruowany samodzielnie. Jest to mało wymagający krój, wybrany specjalnie na mniejszą ilość materiału. Został on już przeze mnie wcześniej wypróbowany. Przeróbki tego typu wymagają dużej ostrożności. Jeśli coś pójdzie nie tak niestety nie ma możliwości dokupienia większej ilości materiału. Mimo to bardzo lubię tego typu przeróbki.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
05/Maj/2019

Sukienka z wiązaniem

Eliria

Materiał to 100% wiskozy. Pięknie się układa, jestem nim zachwycona. Spódniczka standardowo pochodzi ze sklepu z odzieżą używaną. Była to spódnica midi i nie była szeroka. Nie spojrzałam na metkę, ale zastawiam się, czy to przypadkiem nie był mój rozmiar. Więc materiału było bardzo mało.

03/Maj/2019

Jeansowa bluza

Eliria

Nie było łatwo. Materiał szyło się bardzo przyjemnie, ale oczywiście jak przy tego typu przeróbkach pojawiły się inne problemy. Na początku wymarzyłam sobie koszule jeansową. Zrezygnowałam z tego pomysłu, bo stwierdziłam, że materiał jest zbyt gruby jak na koszulę. Wyszła więc bluza, która idealnie nadaje się do spódnic i sukienek, co widać na ostatnim zdjęciu.

14/Kwi/2019

Top w kwiatki

Eliria

Wczoraj powstał u mnie kolejny top. Ostatnio szyłam podobny, tylko z dzianiny. Tym razem jest to tkanina, która została kupiona w stacjonarnym sklepie.