Przeróbka szarych spodni

20/01/2019
Eliria

Kupiłam te spodnie z myślą o przeróbce. Były szerokie i wykorzystałam je do uszycia sukienki. Prezentuję wam dzisiaj efekt mojej ostatniej pracy.

Często wybieram się do sklepu z odzieżą używaną specjalnie po rzeczy, które mogłabym przerobić. Kupuję ubrania, które mają fajny wzór lub materiał. Niekiedy można wyłowić prawdziwe perełki. W tym przypadku zauroczył mnie materiał. Bardzo lubię szyć ze sztywnych i mało wymagających tkanin. Tą sukienkę szyłam bardzo krótko ze względu na prostotę kroju ale także na strukturę materiału. Nic się nie ciągnie, nie przesuwa, szyje się lekko i łatwo.

Wykrojenie sukienki ze spodni nie należy do najłatwiejszych zadań. Często trzeba kombinować tak, żeby krój odpowiednio się ułożył. Takie odzieżowe przeróbki uczą przede wszystkim kreatywności. Wymagają cierpliwości ze względu na dużą ilość prucia.

Góra sukienki pochodzi z gazety burda 3/2011, model 101. Dół został skonstruowany samodzielnie. Jest to mało wymagający krój, wybrany specjalnie na mniejszą ilość materiału. Został on już przeze mnie wcześniej wypróbowany. Przeróbki tego typu wymagają dużej ostrożności. Jeśli coś pójdzie nie tak niestety nie ma możliwości dokupienia większej ilości materiału. Mimo to bardzo lubię tego typu przeróbki.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
07/Lip/2019

Dwa w jednym

Eliria

Ostatnio narzekałam na brak letnich sukienek. Te, które szyłam poprzednio sprzedały się w ekspresowym tempie i moja szafa świeciła pustkami jeśli chodzi o tą część garderoby. Postanowiłam nadrobić zaległości. Z dwóch rzeczy powstała jedna prosta sukienka, która idealnie nadaje się na letnie ciepłe dni.

30/Cze/2019

Biały komplet

Eliria

Ten komplet jest dla mnie bardzo funkcjonalny, można go założyć na większe wyjście a potem z pewnością nie będzie leżał w szafie. Pokazywałam wam już kilka takich topów a teraz stwierdziłam, że przedstawię ich ciekawe zastosowanie.

27/Cze/2019

Beżowa spódniczka

Eliria

Taka zwykła spódniczka powstała u mnie na szybko. Pracuję nad czymś większym, dlatego w między czasie tworzę tak zwane zwyklaczki. Udało mi się dosłownie w ekspresowym czasie stworzyć tą spódniczkę.