Sukienka z szyfonowymi rękawami

09/02/2019
Eliria

Takie elastycznie spodnie mi się trafiły. Idealnie wpasowały się w ten krój. Przyległa spódniczka i góra z dekoltem w serek. Dopasowałam do tego rękawy z grubego szyfonu. Pomyślałam, że będzie to fajny dodatek, który lekko przełamie sukienkę. Dół z rękawów wykończyłam materiałem ze spodni. Chciałam, żeby wszystko tworzyło całość i dzięki temu osiągnęłam cel.

Strasznie nie lubię szyć szyfonu. Chyba pozostała mi awersja po poprzedniej maszynie, która ciągnęła go na wszystkie strony. Kilkukrotnie podchodziłam do tego materiału, ale maszyna odmawiała mi posłuszeństwa. Plątała nitkę i zaciągała materiał. Nowa maszyna daje mi większe możliwości, pomimo tego, że szyje się na niej lekko to i tak niechętnie podchodzę do szyfonu.

Wykrój stworzony samodzielnie. W trakcie szycia uznałam, że dół będzie zbyt krótki dlatego dodałam pasek. Wydłużyło to sukienkę o jakieś 4-5 cm. Gdy dotknęłam materiał po raz pierwszy uznałam, że musi z niego powstać przyległa sukienka. No jest wprost stworzony do tego kroju, zdecydowanie marnował się pod postacią spodni.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
20/Lut/2019

Spódniczka w przeróżne kształty

Eliria

Ostatnio powstała u mnie taka zwykła spódniczka. Uszyta w ekspresowym tempie. Pracuję ostatnio nad futrzaną kamizelką i płaszczem, więc mam mało czasu na szycie codzienne.

17/Lut/2019

Granatowa sukienka w pasy

Eliria

Tym razem do przeróbek wzięłam sukienkę maxi. 😀 Była bardzo długa i szeroka. Dekolt chyba zwisał mi do pasa, a tył niesamowicie się ciągnął. 😀 To zdecydowanie nie mój rozmiar i krój.

13/Lut/2019

Brokatowa bluzka

Eliria

Tym razem mała odmiana od sukienek. Postanowiłam, że tym razem stworzę coś prostego. Stwierdziłam, że z tych spodni wyjdzie sukienka, którą w najbliższym czasie nie założę, więc musiałam wykombinować coś mało skomplikowanego. Zdecydowanie brokat dominuje, wiec fajnie współgra z prostotą kroju.