Sukienka z szyfonowymi rękawami

09/02/2019
Eliria

Takie elastycznie spodnie mi się trafiły. Idealnie wpasowały się w ten krój. Przyległa spódniczka i góra z dekoltem w serek. Dopasowałam do tego rękawy z grubego szyfonu. Pomyślałam, że będzie to fajny dodatek, który lekko przełamie sukienkę. Dół z rękawów wykończyłam materiałem ze spodni. Chciałam, żeby wszystko tworzyło całość i dzięki temu osiągnęłam cel.

Strasznie nie lubię szyć szyfonu. Chyba pozostała mi awersja po poprzedniej maszynie, która ciągnęła go na wszystkie strony. Kilkukrotnie podchodziłam do tego materiału, ale maszyna odmawiała mi posłuszeństwa. Plątała nitkę i zaciągała materiał. Nowa maszyna daje mi większe możliwości, pomimo tego, że szyje się na niej lekko to i tak niechętnie podchodzę do szyfonu.

Wykrój stworzony samodzielnie. W trakcie szycia uznałam, że dół będzie zbyt krótki dlatego dodałam pasek. Wydłużyło to sukienkę o jakieś 4-5 cm. Gdy dotknęłam materiał po raz pierwszy uznałam, że musi z niego powstać przyległa sukienka. No jest wprost stworzony do tego kroju, zdecydowanie marnował się pod postacią spodni.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
07/Lip/2019

Dwa w jednym

Eliria

Ostatnio narzekałam na brak letnich sukienek. Te, które szyłam poprzednio sprzedały się w ekspresowym tempie i moja szafa świeciła pustkami jeśli chodzi o tą część garderoby. Postanowiłam nadrobić zaległości. Z dwóch rzeczy powstała jedna prosta sukienka, która idealnie nadaje się na letnie ciepłe dni.

30/Cze/2019

Biały komplet

Eliria

Ten komplet jest dla mnie bardzo funkcjonalny, można go założyć na większe wyjście a potem z pewnością nie będzie leżał w szafie. Pokazywałam wam już kilka takich topów a teraz stwierdziłam, że przedstawię ich ciekawe zastosowanie.

27/Cze/2019

Beżowa spódniczka

Eliria

Taka zwykła spódniczka powstała u mnie na szybko. Pracuję nad czymś większym, dlatego w między czasie tworzę tak zwane zwyklaczki. Udało mi się dosłownie w ekspresowym czasie stworzyć tą spódniczkę.