Top ze spodenek

24/06/2019
Eliria

Znalazłam w swojej szafie spodenki. Pierwsza myśl była taka, że przerobie je na spódniczkę. Były dłuższe i dobrze nadawałyby się na te słynne przeróbki. Byłaby to idealna wizja i przede wszystkim ekspresowa przeróbka. Jednak szybko z tego zrezygnowałam gdy zauważyłam jak materiał strasznie się gniecie.

Materiał, z którego wykonane były spodenki to 100% bawełny. Po wyciągnięciu spodenek z szafy były okropnie zgięte mimo tego, że ładnie je układałam. Dlatego stwierdziłam, że muszę uszyć z tego jakąś bluzeczkę. Materiału było bardzo mało, więc nie miałam zbyt dużego pola manewru.

Wybrałam mój sprawdzony wykrój z burdy 3/2011, model 101. Szyłam go bardzo często, co można zauważyć na moim blogu. Dlatego wiedziałam, że z pewnością mi się uda wykroić wszystkie elementy. W głowie miałam bardziej falbaniastą wersję takiego topu, ale postawiłam na coś bardziej klasycznego i prostego.

Zamiast suwaczka zastosowałam z przodu guziczki. Mam ich dużą ilość, więc stwierdziłam, że muszę w końcu kiedyś je wykorzystać.

Jestem z tej bluzeczki bardzo zadowolona, jest uniwersalna. Pasuje do większości letnich spódniczek i spodni. A wraz z białą spódniczką wygląda jak elegancka sukienka.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
07/Lip/2019

Dwa w jednym

Eliria

Ostatnio narzekałam na brak letnich sukienek. Te, które szyłam poprzednio sprzedały się w ekspresowym tempie i moja szafa świeciła pustkami jeśli chodzi o tą część garderoby. Postanowiłam nadrobić zaległości. Z dwóch rzeczy powstała jedna prosta sukienka, która idealnie nadaje się na letnie ciepłe dni.

30/Cze/2019

Biały komplet

Eliria

Ten komplet jest dla mnie bardzo funkcjonalny, można go założyć na większe wyjście a potem z pewnością nie będzie leżał w szafie. Pokazywałam wam już kilka takich topów a teraz stwierdziłam, że przedstawię ich ciekawe zastosowanie.

27/Cze/2019

Beżowa spódniczka

Eliria

Taka zwykła spódniczka powstała u mnie na szybko. Pracuję nad czymś większym, dlatego w między czasie tworzę tak zwane zwyklaczki. Udało mi się dosłownie w ekspresowym czasie stworzyć tą spódniczkę.