Jeansowa bluza

03/05/2019
Eliria

Zapowiadałam wcześniej, że szykuję nową kategorię. Będzie ona gromadziła zbiór rzeczy powstałych z jeansów. Moja maszyna pokochała ten materiał. Nawet kapryśny overlock nie plątał nitki. Nakupiłam jeansowych spodni i z jednej pary powstała bluza.

Nie było łatwo. Materiał szyło się bardzo przyjemnie, ale oczywiście jak przy tego typu przeróbkach pojawiły się inne problemy. Na początku wymarzyłam sobie koszule jeansową. Zrezygnowałam z tego pomysłu, bo stwierdziłam, że materiał jest zbyt gruby jak na koszulę. Wyszła więc bluza, która idealnie nadaje się do spódnic i sukienek, co widać na ostatnim zdjęciu.

Bluza kilka razy prawie wylądowała w koszu. Na początku nie mogłam wykroić rękawów. Musiałam zrobić łączone elementy, które finalnie bardzo fajnie wyglądają. Potem miałam problem z napami. Nie chciały się wbić w materiał, bo miejscami był zbyt gruby. Następnie pojawił się problem ze sztywnością materiału. Uszyłam koszulę, ale nie była zbyt komfortowa. Wyprułam kołnierz (Tak, starczyło mi materiału na kołnierz :D) i powiesiłam na wieszaku. Przymierzyłam i stwierdziłam, że to będzie idealna bluza.

Wykrój własny, trochę kombinowany. Wyszła ciut krótsza, ale specjalnie taką wykroiłam. Mam już tego typu bluzę, tylko dłuższą. Nie wygląda zbyt dobrze z rozkloszowanymi ubraniami. Ta, którą widzicie jest do połowy długości między talią a biodrami. Równie fajnie komponuje się z tymi przyległymi ubraniami podkreślając talię.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
07/Lip/2019

Dwa w jednym

Eliria

Ostatnio narzekałam na brak letnich sukienek. Te, które szyłam poprzednio sprzedały się w ekspresowym tempie i moja szafa świeciła pustkami jeśli chodzi o tą część garderoby. Postanowiłam nadrobić zaległości. Z dwóch rzeczy powstała jedna prosta sukienka, która idealnie nadaje się na letnie ciepłe dni.

30/Cze/2019

Biały komplet

Eliria

Ten komplet jest dla mnie bardzo funkcjonalny, można go założyć na większe wyjście a potem z pewnością nie będzie leżał w szafie. Pokazywałam wam już kilka takich topów a teraz stwierdziłam, że przedstawię ich ciekawe zastosowanie.

27/Cze/2019

Beżowa spódniczka

Eliria

Taka zwykła spódniczka powstała u mnie na szybko. Pracuję nad czymś większym, dlatego w między czasie tworzę tak zwane zwyklaczki. Udało mi się dosłownie w ekspresowym czasie stworzyć tą spódniczkę.