Błyszcząca midi

11/06/2019
Eliria

Do tej pory nie nosiłam sukienek midi. Jednak naszła mnie wena na stworzenie czegoś dłuższego. W pierwszym momencie chciałam zrobić dół z koła, ale wyszłaby wtedy mini. 😀 Ze względu na mniejszą ilość materiału zdecydowałam się na dół z prostokąta.

Materiał to błyszcząca gabardyna bawełniana. Super połyskuje na słońcu, czego nie oddają zdjęcia, ale być może na mnie wyjdzie to trochę inaczej. Tkanina bardzo miła w dotyku, lekko sztywna. Bardzo przyjemnie się ją szyło. Nie było z nią żadnego problemu. Skład: 96% bawełna, 4% elastan. Delikatnie się rozciąga, dlatego fajnie dopasowuje się do ciała. Co niedługo będziecie mogli zobaczyć bo zdecydowanie muszę ją założyć i oczywiście sfotografować.

Trochę przerażało mnie szycie z tego materiału. Początkowo stwierdziłam, że nie nadaje się na sukienki i odzież. Tak jak pisałam wyżej ta tkanina jest lekko sztywna. Jednak w opisie sprzedażowym przeczytałam zastosowanie i skusiłam się na uszycie takiej oto sukieneczki.

Wykrój z gazety burda 7/2016 model 111. Wykrój idealny w swej prostocie. Wykorzystałam już ten krój w przeróbkach. Szyłam z niej karmelową sukienkę. Zdecydowałam się go powielić bo jest bardzo komfortowy.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
07/Lip/2019

Dwa w jednym

Eliria

Ostatnio narzekałam na brak letnich sukienek. Te, które szyłam poprzednio sprzedały się w ekspresowym tempie i moja szafa świeciła pustkami jeśli chodzi o tą część garderoby. Postanowiłam nadrobić zaległości. Z dwóch rzeczy powstała jedna prosta sukienka, która idealnie nadaje się na letnie ciepłe dni.

30/Cze/2019

Biały komplet

Eliria

Ten komplet jest dla mnie bardzo funkcjonalny, można go założyć na większe wyjście a potem z pewnością nie będzie leżał w szafie. Pokazywałam wam już kilka takich topów a teraz stwierdziłam, że przedstawię ich ciekawe zastosowanie.

27/Cze/2019

Beżowa spódniczka

Eliria

Taka zwykła spódniczka powstała u mnie na szybko. Pracuję nad czymś większym, dlatego w między czasie tworzę tak zwane zwyklaczki. Udało mi się dosłownie w ekspresowym czasie stworzyć tą spódniczkę.