Błyszcząca midi

11/06/2019
Eliria

Do tej pory nie nosiłam sukienek midi. Jednak naszła mnie wena na stworzenie czegoś dłuższego. W pierwszym momencie chciałam zrobić dół z koła, ale wyszłaby wtedy mini. 😀 Ze względu na mniejszą ilość materiału zdecydowałam się na dół z prostokąta.

Materiał to błyszcząca gabardyna bawełniana. Super połyskuje na słońcu, czego nie oddają zdjęcia, ale być może na mnie wyjdzie to trochę inaczej. Tkanina bardzo miła w dotyku, lekko sztywna. Bardzo przyjemnie się ją szyło. Nie było z nią żadnego problemu. Skład: 96% bawełna, 4% elastan. Delikatnie się rozciąga, dlatego fajnie dopasowuje się do ciała. Co niedługo będziecie mogli zobaczyć bo zdecydowanie muszę ją założyć i oczywiście sfotografować.

Trochę przerażało mnie szycie z tego materiału. Początkowo stwierdziłam, że nie nadaje się na sukienki i odzież. Tak jak pisałam wyżej ta tkanina jest lekko sztywna. Jednak w opisie sprzedażowym przeczytałam zastosowanie i skusiłam się na uszycie takiej oto sukieneczki.

Wykrój z gazety burda 7/2016 model 111. Wykrój idealny w swej prostocie. Wykorzystałam już ten krój w przeróbkach. Szyłam z niej karmelową sukienkę. Zdecydowałam się go powielić bo jest bardzo komfortowy.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
24/Cze/2019

Top ze spodenek

Eliria

Znalazłam w swojej szafie spodenki. Pierwsza myśl była taka, że przerobie je na spódniczkę. Były dłuższe i dobrze nadawałyby się na te słynne przeróbki. Byłaby to idealna wizja i przede wszystkim ekspresowa przeróbka. Jednak szybko z tego zrezygnowałam gdy zauważyłam jak materiał strasznie się gniecie.

17/Cze/2019

Duża koszula na małą bluzkę

Eliria

Zabierałam się długo do przeróbki tej koszuli. Początkowo miałam wizję sukienki z ładnym kołnierzem. Nie byłoby przy niej dużo pracy, jednak stwierdziłam, że będzie zbyt krótka i prześwitująca.

06/Cze/2019

Letnia, biała sukienka

Eliria

Ostatnio pochłonęły mnie przeróbki, a ten materiał kupiłam dosyć dawno. Jest to miła odmiana od kombinowania i myślenia czy wszystko mi się uda wykroić. Zdecydowanie potrzebowałam takiej odskoczni. Musiałam uszyć coś szybkiego i lekkiego do szycia. Taki krój miałam od początku w głowie i wszystko udało mi się zrealizować.