Letnia, biała sukienka

06/06/2019
Eliria

Ostatnio pochłonęły mnie przeróbki, a ten materiał kupiłam dosyć dawno. Jest to miła odmiana od kombinowania i myślenia czy wszystko mi się uda wykroić. Zdecydowanie potrzebowałam takiej odskoczni. Musiałam uszyć coś szybkiego i lekkiego do szycia. Taki krój miałam od początku w głowie i wszystko udało mi się zrealizować.

Materiał pochodzi ze sklepu Super Tkaniny. Kupiłam taki mały kupon. Miał chyba około 130cm na 120cm. Jest to miękka dzianina, bardzo elastyczna, niestety nie pamiętam składu. Szyło się go bardzo przyjemnie. Jest bardzo zwiewna i lekko prześwitująca, ale myślę, że jakaś lekka haleczka rozwiąże sprawę. Myślę, że na takie gorące dni będzie idealna.

Góra sukienki jest z gazety burda 8/2013 model 116. Dół skonstruowany samodzielnie. Wykrój sprawdzony i wielokrotnie powielany. Często go również modyfikuje. Jest jak dla mnie bardzo komfortowy, dlatego często z niego korzystam. Tym razem dodałam wiązanie, tak, żeby ładnie podtrzymało dekolt.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
24/Cze/2019

Top ze spodenek

Eliria

Znalazłam w swojej szafie spodenki. Pierwsza myśl była taka, że przerobie je na spódniczkę. Były dłuższe i dobrze nadawałyby się na te słynne przeróbki. Byłaby to idealna wizja i przede wszystkim ekspresowa przeróbka. Jednak szybko z tego zrezygnowałam gdy zauważyłam jak materiał strasznie się gniecie.

17/Cze/2019

Duża koszula na małą bluzkę

Eliria

Zabierałam się długo do przeróbki tej koszuli. Początkowo miałam wizję sukienki z ładnym kołnierzem. Nie byłoby przy niej dużo pracy, jednak stwierdziłam, że będzie zbyt krótka i prześwitująca.

11/Cze/2019

Błyszcząca midi

Eliria

Do tej pory nie nosiłam sukienek midi. Jednak naszła mnie wena na stworzenie czegoś dłuższego. W pierwszym momencie chciałam zrobić dół z koła, ale wyszłaby wtedy mini. 😀 Ze względu na mniejszą ilość materiału zdecydowałam się na dół z prostokąta.