Rozkloszowany płaszcz z haftem

13/01/2019
Eliria

Długo szukałam płaszczyka, który idealnie nadawałby się do rozkloszowanej sukienki czy spódniczki. Znalazłam go w sklepie z odzieżą używaną. Nie byłam przekonana do jego zakupu. Był szeroki, posiadał dziwny kołnierzyk oraz skórzane wiązanie w talii, które nie komponowało się z całością. Gdy myślałam o przeróbce płaszcza wyobrażałam sobie niezliczone ilości prucia. Jednak zaryzykowałam, kupiłam i nie żałuję.

Żałuję, że nie sfotografowałam poprzedniej wersji płaszcza. Było przy nim dużo pracy. Oddzieliłam dolną część od górnej. Samodzielnie skonstruowałam górę oraz zwęziłam dół. Dolna część nie obyła się bez dużej ilości prucia. Wewnętrzna strona płaszcza posiada podszewkę. Zakupiłam ją stacjonarnie i dopasowałam do nowej konstrukcji, ponieważ poprzednia nadawała się do wyrzucenia.

Dodałam do płaszcza haft, który został zamówiony na allegro. Nie miał żadnego kleju.Miejscami podkleiłam go lekko flizeliną, jednak w większości przyszywałam ręcznie.

Płaszcz jest lekki i zwiewny, idealny na wiosenne dni. Fajnie komponuje się ze wszystkimi krojami sukienek i spódnic.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
07/Lip/2019

Dwa w jednym

Eliria

Ostatnio narzekałam na brak letnich sukienek. Te, które szyłam poprzednio sprzedały się w ekspresowym tempie i moja szafa świeciła pustkami jeśli chodzi o tą część garderoby. Postanowiłam nadrobić zaległości. Z dwóch rzeczy powstała jedna prosta sukienka, która idealnie nadaje się na letnie ciepłe dni.

30/Cze/2019

Biały komplet

Eliria

Ten komplet jest dla mnie bardzo funkcjonalny, można go założyć na większe wyjście a potem z pewnością nie będzie leżał w szafie. Pokazywałam wam już kilka takich topów a teraz stwierdziłam, że przedstawię ich ciekawe zastosowanie.

27/Cze/2019

Beżowa spódniczka

Eliria

Taka zwykła spódniczka powstała u mnie na szybko. Pracuję nad czymś większym, dlatego w między czasie tworzę tak zwane zwyklaczki. Udało mi się dosłownie w ekspresowym czasie stworzyć tą spódniczkę.