Top w kwiatki

14/04/2019
Eliria

Wczoraj powstał u mnie kolejny top. Ostatnio szyłam podobny, tylko z dzianiny. Tym razem jest to tkanina, która została kupiona w stacjonarnym sklepie.

Bardzo lubię takie topy. Są praktyczne, można je wykorzystać do spodni lub spódniczki. A w letnie dni nawet do spodenek. Takie bluzeczki można założyć pod bluzę, marynarkę lub kurtkę.

Materiał z jednej strony śliski i sztywny, z drugiej elastyczny i miękki. Posiada dwie warstwy. Szyło się go ciężko. Wszystko uciekało, przesuwało się i miejscami marszczyło. Przy prasowaniu nawet przy małych stopniach miałam wrażenie, że się pali. Musiałam prasować przez wilgotną ściereczkę.

Gorsecik z gazety burda 3/2011, model 101. Z tyłu dodałam suwaczek i standardowo ramiączka. Pomimo ciężkiego szycia jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego. Gdy zobaczyłam ten materiał od razu stwierdziłam, że muszę go mieć, bo idealnie wpasuje się kolorystycznie do białej spódniczki.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
05/Maj/2019

Sukienka z wiązaniem

Eliria

Materiał to 100% wiskozy. Pięknie się układa, jestem nim zachwycona. Spódniczka standardowo pochodzi ze sklepu z odzieżą używaną. Była to spódnica midi i nie była szeroka. Nie spojrzałam na metkę, ale zastawiam się, czy to przypadkiem nie był mój rozmiar. Więc materiału było bardzo mało.

03/Maj/2019

Jeansowa bluza

Eliria

Nie było łatwo. Materiał szyło się bardzo przyjemnie, ale oczywiście jak przy tego typu przeróbkach pojawiły się inne problemy. Na początku wymarzyłam sobie koszule jeansową. Zrezygnowałam z tego pomysłu, bo stwierdziłam, że materiał jest zbyt gruby jak na koszulę. Wyszła więc bluza, która idealnie nadaje się do spódnic i sukienek, co widać na ostatnim zdjęciu.

07/Kwi/2019

Maxi na mini

Eliria

Mimo tego, że poprzednia sukienka była w moim rozmiarze to nie założyłam jej ani razu. Dlaczego? Generalnie nie noszę sukienek maxi, dodatkowo ten krój bardzo poszerzał mnie w ramionach. Jednak zauroczył mnie ten materiał.