Biała sukienka gorsetowa

10/03/2019
Eliria

Powiecie, że fajna była ta bluza i niepotrzebnie została przerobiona. Owszem, mi również się podobała, tylko szkoda, że się w niej topiłam. Bluza była większa o jakieś 3,4 rozmiary. Pomyślałam, że szkoda zmarnować i wyrzucić taki materiał. Bluza jak nowa, chyba miała nawet papierowe metki.

Każdy patrząc na tą bluzę mówił: „I Ty chcesz z tego uszyć sukienkę? Przecież będzie za mało materiału.” A ja w głowie miałam wizję sukienki gorsetowej i wiedziałam, że się uda. Materiału było bardzo mało. Musiałam uważać, bo jeden błąd w krojeniu i całość nadawała się do wyrzucenia. Bluzę skroiłam do malutkiego kawałka. Nawet ściągacze z rękawa wykorzystałam do ramiączek. Nic się nie zmarnowało.

Materiał to pętelka bawełniana. Skład bodajże 97% bawełny 3% elastanu. Cudowna, miękka dzianinka. Ślicznie dopasowuje się do ciała. Bardzo lubię dresówkę w takich projektach. Jest bardzo komfortowa. Gorset przylega i opina tak samo jak dół. Zauroczył mnie również wzór materiału. Bardzo kobiecy, lekki i wiosenny.

Wykrój góry sukienki pochodzi z gazety burda 3/2011, model 101. Dół został skonstruowany samodzielnie. Krój sprawdzony niejenokrotnie. Ale do przeróbek po raz drugi.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
05/Maj/2019

Sukienka z wiązaniem

Eliria

Materiał to 100% wiskozy. Pięknie się układa, jestem nim zachwycona. Spódniczka standardowo pochodzi ze sklepu z odzieżą używaną. Była to spódnica midi i nie była szeroka. Nie spojrzałam na metkę, ale zastawiam się, czy to przypadkiem nie był mój rozmiar. Więc materiału było bardzo mało.

03/Maj/2019

Jeansowa bluza

Eliria

Nie było łatwo. Materiał szyło się bardzo przyjemnie, ale oczywiście jak przy tego typu przeróbkach pojawiły się inne problemy. Na początku wymarzyłam sobie koszule jeansową. Zrezygnowałam z tego pomysłu, bo stwierdziłam, że materiał jest zbyt gruby jak na koszulę. Wyszła więc bluza, która idealnie nadaje się do spódnic i sukienek, co widać na ostatnim zdjęciu.

14/Kwi/2019

Top w kwiatki

Eliria

Wczoraj powstał u mnie kolejny top. Ostatnio szyłam podobny, tylko z dzianiny. Tym razem jest to tkanina, która została kupiona w stacjonarnym sklepie.