Przeróbka szarych spodni

20/01/2019
Eliria

Kupiłam te spodnie z myślą o przeróbce. Były szerokie i wykorzystałam je do uszycia sukienki. Prezentuję wam dzisiaj efekt mojej ostatniej pracy.

Często wybieram się do sklepu z odzieżą używaną specjalnie po rzeczy, które mogłabym przerobić. Kupuję ubrania, które mają fajny wzór lub materiał. Niekiedy można wyłowić prawdziwe perełki. W tym przypadku zauroczył mnie materiał. Bardzo lubię szyć ze sztywnych i mało wymagających tkanin. Tą sukienkę szyłam bardzo krótko ze względu na prostotę kroju ale także na strukturę materiału. Nic się nie ciągnie, nie przesuwa, szyje się lekko i łatwo.

Wykrojenie sukienki ze spodni nie należy do najłatwiejszych zadań. Często trzeba kombinować tak, żeby krój odpowiednio się ułożył. Takie odzieżowe przeróbki uczą przede wszystkim kreatywności. Wymagają cierpliwości ze względu na dużą ilość prucia.

Góra sukienki pochodzi z gazety burda 3/2011, model 101. Dół został skonstruowany samodzielnie. Jest to mało wymagający krój, wybrany specjalnie na mniejszą ilość materiału. Został on już przeze mnie wcześniej wypróbowany. Przeróbki tego typu wymagają dużej ostrożności. Jeśli coś pójdzie nie tak niestety nie ma możliwości dokupienia większej ilości materiału. Mimo to bardzo lubię tego typu przeróbki.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
17/Mar/2019

Gorset z resztek materiału

Eliria

Jak wykorzystujecie resztki materiałów? Ja zazwyczaj szyję takie krótkie topy, które idealnie nadają się do spodni z wyższym stanem lub spódniczek. W połączeniu ze spódnicą wygląda jak elegancka sukienka, ale jest bardziej praktyczny. Taki top można połączyć z wieloma stylizacjami. Od tych eleganckich, po codzienne.

10/Mar/2019

Biała sukienka gorsetowa

Eliria

Powiecie, że fajna była ta bluza i niepotrzebnie została przerobiona. Owszem, mi również się podobała, tylko szkoda, że się w niej topiłam. Bluza była większa o jakieś 3,4 rozmiary. Pomyślałam, że szkoda zmarnować i wyrzucić taki materiał. Bluza jak nowa, chyba miała nawet papierowe metki.

06/Mar/2019

Czarna kamizelka

Eliria

Po uszyciu beżowej kamizelki poleciałam do sklepu po czarne futerko. Poprzednio tak przyjemnie mi się szyło, że musiałam dokupić coś w ciemnych odcieniach. Futerko posiada krótkie włosie. Ale jest tak niesamowicie miękkie, że chce się je miziać non stop. 😀