Przeróbka szerokiego futra

03/03/2019
Eliria

Już jakiś czas temu zapowiadałam przeróbkę tego futra. Zabierałam się do tego futerka dosyć długo. W głowie miałam wizję sterty włosów, które będą latały po całym pokoju. Raczej nikt nie lubi fruwających kłaczków, dlatego z dnia na dzień odkładałam tą przeróbkę.

W końcu postanowiłam, że nie mogę odkładać tego w nieskończoność, bo zastanie mnie lato. Jestem zachwycona efektem końcowym, ale mniej szyciem.

Futerko dostałam już jakiś czas temu. Bardzo nie podobała mi się podszewka. Nie lubię takich błyszczących materiałów wewnętrznych, bardzo źle komponowało się z całością. Od razu jak je zobaczyłam stwierdziłam, ze zapięcie będzie do wymiany. Były to ogromne guziczki, które były zapinane na cienkie gumki. Dodatkowo musiałam je zwęzić, bo było bardzo szerokie. Odstawało w ramionach i mnie poszerzało. Zastanawiałam się na wymianą tych wszystkich rzeczy bez większych zmian w kroju, ale stwierdziłam, że niedługo wiosna, więc kamizelka będzie bardziej praktyczna.

Futro musiałam rozpruć i praktycznie skroić od początku. W planach miałam całkowitą wymianę podszewki. Okazało się, że nie muszę iść o sklepu po nową, bo od spodu była matowa i wyglądała jak nowa. A więc jedynie zamieniałam strony od podszewki. Wyprułam guziki, rękawy i kaptur. Dodałam haftki, których praktycznie nie widać, ale są o wiele lepszym rozwiązaniem niż poprzednie zapięcie.

Podczas krojenia sypało się futro. Starałam się nie ciąć po włoskach, ale i tak czasem zdarzało się przelecieć po nich nożycami. Kłaczki latały po całym pokoju, były dosłownie wszędzie.

Pomimo tego jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego. Kamizelka jest bardzo ciepła, leży idealnie. Jest tak fajna, że dla odmiany, postanowiłam zakupić czarne futerko. Oczywiście również uszyję z niego kamizelkę. 🙂

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
17/Mar/2019

Gorset z resztek materiału

Eliria

Jak wykorzystujecie resztki materiałów? Ja zazwyczaj szyję takie krótkie topy, które idealnie nadają się do spodni z wyższym stanem lub spódniczek. W połączeniu ze spódnicą wygląda jak elegancka sukienka, ale jest bardziej praktyczny. Taki top można połączyć z wieloma stylizacjami. Od tych eleganckich, po codzienne.

10/Mar/2019

Biała sukienka gorsetowa

Eliria

Powiecie, że fajna była ta bluza i niepotrzebnie została przerobiona. Owszem, mi również się podobała, tylko szkoda, że się w niej topiłam. Bluza była większa o jakieś 3,4 rozmiary. Pomyślałam, że szkoda zmarnować i wyrzucić taki materiał. Bluza jak nowa, chyba miała nawet papierowe metki.

06/Mar/2019

Czarna kamizelka

Eliria

Po uszyciu beżowej kamizelki poleciałam do sklepu po czarne futerko. Poprzednio tak przyjemnie mi się szyło, że musiałam dokupić coś w ciemnych odcieniach. Futerko posiada krótkie włosie. Ale jest tak niesamowicie miękkie, że chce się je miziać non stop. 😀