Spodnie w grochy

08/02/2019
Eliria

Grochy! Jest to jeden z moich ulubionych wzorów odzieżowych, poza kwiatami oczywiście 😀 Spodnie z second handu. Materiał śliski ze strony wewnętrznej. Z zewnątrz jest lekko szorstki, ale mimo wszystko ma przyjemną strukturę.

Góra pochodzi z gazety burda 12/1992 model 158. Jest to starsze wydanie, ale można w nim znaleźć prawdziwe perełki. Dół trapezowy skonstruowany i dopasowany do górnej części. W głowie miałam wizję bardziej rozkloszowanego dołu ale wtedy zostałaby mi jedynie opcja wykrojenia gorsetowej sukienki. A chciałam mieć coś prostego, z krótkim rękawem.

Z tyłu jest zapinana na suwak. Guziki dałam wyłącznie do dekoracji. Jakoś fajnie wpasowały mi się w ten krój. Zastanawiałam się czy nie dać guzików również na dole. Zrezygnowałam, bo niestety miałam ich za mało, a chciałam wykorzysta te które mam, czyli stworzyć 100% recykling. 🙂

Uparłam się, że muszę mieć sukienkę lekko rozkloszowaną, z krótkim rękawem i mam! Moje ostatnie prace (w tym przeróbki) opierały się głównie na sukienkach przyległych, na ramiączka. Stwierdziłam, że będzie to fajna odmiana. Materiał ze spodni wykorzystałam co do najmniejszego skrawka 😀

Jestem z siebie dumna, bo zrealizowałam swoją wizję prawie w 100%, a to nie jest łatwe przy tego typu przeróbkach. Często trzeba zmienić wizję w trakcie krojenia. Wszystko zależy od ilości materiału, a podczas szycia ze spodni sprawa jest nieco utrudniona. Momentami, ilość materiału przeraża i szybko trzeba podmienić wykrój. W tym przypadku tkaniny starczyło idealnie. 🙂

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
17/Mar/2019

Gorset z resztek materiału

Eliria

Jak wykorzystujecie resztki materiałów? Ja zazwyczaj szyję takie krótkie topy, które idealnie nadają się do spodni z wyższym stanem lub spódniczek. W połączeniu ze spódnicą wygląda jak elegancka sukienka, ale jest bardziej praktyczny. Taki top można połączyć z wieloma stylizacjami. Od tych eleganckich, po codzienne.

10/Mar/2019

Biała sukienka gorsetowa

Eliria

Powiecie, że fajna była ta bluza i niepotrzebnie została przerobiona. Owszem, mi również się podobała, tylko szkoda, że się w niej topiłam. Bluza była większa o jakieś 3,4 rozmiary. Pomyślałam, że szkoda zmarnować i wyrzucić taki materiał. Bluza jak nowa, chyba miała nawet papierowe metki.

06/Mar/2019

Czarna kamizelka

Eliria

Po uszyciu beżowej kamizelki poleciałam do sklepu po czarne futerko. Poprzednio tak przyjemnie mi się szyło, że musiałam dokupić coś w ciemnych odcieniach. Futerko posiada krótkie włosie. Ale jest tak niesamowicie miękkie, że chce się je miziać non stop. 😀