Sukienka z szyfonowymi rękawami

09/02/2019
Eliria

Takie elastycznie spodnie mi się trafiły. Idealnie wpasowały się w ten krój. Przyległa spódniczka i góra z dekoltem w serek. Dopasowałam do tego rękawy z grubego szyfonu. Pomyślałam, że będzie to fajny dodatek, który lekko przełamie sukienkę. Dół z rękawów wykończyłam materiałem ze spodni. Chciałam, żeby wszystko tworzyło całość i dzięki temu osiągnęłam cel.

Strasznie nie lubię szyć szyfonu. Chyba pozostała mi awersja po poprzedniej maszynie, która ciągnęła go na wszystkie strony. Kilkukrotnie podchodziłam do tego materiału, ale maszyna odmawiała mi posłuszeństwa. Plątała nitkę i zaciągała materiał. Nowa maszyna daje mi większe możliwości, pomimo tego, że szyje się na niej lekko to i tak niechętnie podchodzę do szyfonu.

Wykrój stworzony samodzielnie. W trakcie szycia uznałam, że dół będzie zbyt krótki dlatego dodałam pasek. Wydłużyło to sukienkę o jakieś 4-5 cm. Gdy dotknęłam materiał po raz pierwszy uznałam, że musi z niego powstać przyległa sukienka. No jest wprost stworzony do tego kroju, zdecydowanie marnował się pod postacią spodni.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
17/Mar/2019

Gorset z resztek materiału

Eliria

Jak wykorzystujecie resztki materiałów? Ja zazwyczaj szyję takie krótkie topy, które idealnie nadają się do spodni z wyższym stanem lub spódniczek. W połączeniu ze spódnicą wygląda jak elegancka sukienka, ale jest bardziej praktyczny. Taki top można połączyć z wieloma stylizacjami. Od tych eleganckich, po codzienne.

10/Mar/2019

Biała sukienka gorsetowa

Eliria

Powiecie, że fajna była ta bluza i niepotrzebnie została przerobiona. Owszem, mi również się podobała, tylko szkoda, że się w niej topiłam. Bluza była większa o jakieś 3,4 rozmiary. Pomyślałam, że szkoda zmarnować i wyrzucić taki materiał. Bluza jak nowa, chyba miała nawet papierowe metki.

06/Mar/2019

Czarna kamizelka

Eliria

Po uszyciu beżowej kamizelki poleciałam do sklepu po czarne futerko. Poprzednio tak przyjemnie mi się szyło, że musiałam dokupić coś w ciemnych odcieniach. Futerko posiada krótkie włosie. Ale jest tak niesamowicie miękkie, że chce się je miziać non stop. 😀