Sukienka z szyfonowymi rękawami

09/02/2019
Eliria

Takie elastycznie spodnie mi się trafiły. Idealnie wpasowały się w ten krój. Przyległa spódniczka i góra z dekoltem w serek. Dopasowałam do tego rękawy z grubego szyfonu. Pomyślałam, że będzie to fajny dodatek, który lekko przełamie sukienkę. Dół z rękawów wykończyłam materiałem ze spodni. Chciałam, żeby wszystko tworzyło całość i dzięki temu osiągnęłam cel.

Strasznie nie lubię szyć szyfonu. Chyba pozostała mi awersja po poprzedniej maszynie, która ciągnęła go na wszystkie strony. Kilkukrotnie podchodziłam do tego materiału, ale maszyna odmawiała mi posłuszeństwa. Plątała nitkę i zaciągała materiał. Nowa maszyna daje mi większe możliwości, pomimo tego, że szyje się na niej lekko to i tak niechętnie podchodzę do szyfonu.

Wykrój stworzony samodzielnie. W trakcie szycia uznałam, że dół będzie zbyt krótki dlatego dodałam pasek. Wydłużyło to sukienkę o jakieś 4-5 cm. Gdy dotknęłam materiał po raz pierwszy uznałam, że musi z niego powstać przyległa sukienka. No jest wprost stworzony do tego kroju, zdecydowanie marnował się pod postacią spodni.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
05/Maj/2019

Sukienka z wiązaniem

Eliria

Materiał to 100% wiskozy. Pięknie się układa, jestem nim zachwycona. Spódniczka standardowo pochodzi ze sklepu z odzieżą używaną. Była to spódnica midi i nie była szeroka. Nie spojrzałam na metkę, ale zastawiam się, czy to przypadkiem nie był mój rozmiar. Więc materiału było bardzo mało.

03/Maj/2019

Jeansowa bluza

Eliria

Nie było łatwo. Materiał szyło się bardzo przyjemnie, ale oczywiście jak przy tego typu przeróbkach pojawiły się inne problemy. Na początku wymarzyłam sobie koszule jeansową. Zrezygnowałam z tego pomysłu, bo stwierdziłam, że materiał jest zbyt gruby jak na koszulę. Wyszła więc bluza, która idealnie nadaje się do spódnic i sukienek, co widać na ostatnim zdjęciu.

14/Kwi/2019

Top w kwiatki

Eliria

Wczoraj powstał u mnie kolejny top. Ostatnio szyłam podobny, tylko z dzianiny. Tym razem jest to tkanina, która została kupiona w stacjonarnym sklepie.