Rozkloszowany płaszcz z haftem

13/01/2019
Eliria

Długo szukałam płaszczyka, który idealnie nadawałby się do rozkloszowanej sukienki czy spódniczki. Znalazłam go w sklepie z odzieżą używaną. Nie byłam przekonana do jego zakupu. Był szeroki, posiadał dziwny kołnierzyk oraz skórzane wiązanie w talii, które nie komponowało się z całością. Gdy myślałam o przeróbce płaszcza wyobrażałam sobie niezliczone ilości prucia. Jednak zaryzykowałam, kupiłam i nie żałuję.

Żałuję, że nie sfotografowałam poprzedniej wersji płaszcza. Było przy nim dużo pracy. Oddzieliłam dolną część od górnej. Samodzielnie skonstruowałam górę oraz zwęziłam dół. Dolna część nie obyła się bez dużej ilości prucia. Wewnętrzna strona płaszcza posiada podszewkę. Zakupiłam ją stacjonarnie i dopasowałam do nowej konstrukcji, ponieważ poprzednia nadawała się do wyrzucenia.

Dodałam do płaszcza haft, który został zamówiony na allegro. Nie miał żadnego kleju.Miejscami podkleiłam go lekko flizeliną, jednak w większości przyszywałam ręcznie.

Płaszcz jest lekki i zwiewny, idealny na wiosenne dni. Fajnie komponuje się ze wszystkimi krojami sukienek i spódnic.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
05/Maj/2019

Sukienka z wiązaniem

Eliria

Materiał to 100% wiskozy. Pięknie się układa, jestem nim zachwycona. Spódniczka standardowo pochodzi ze sklepu z odzieżą używaną. Była to spódnica midi i nie była szeroka. Nie spojrzałam na metkę, ale zastawiam się, czy to przypadkiem nie był mój rozmiar. Więc materiału było bardzo mało.

03/Maj/2019

Jeansowa bluza

Eliria

Nie było łatwo. Materiał szyło się bardzo przyjemnie, ale oczywiście jak przy tego typu przeróbkach pojawiły się inne problemy. Na początku wymarzyłam sobie koszule jeansową. Zrezygnowałam z tego pomysłu, bo stwierdziłam, że materiał jest zbyt gruby jak na koszulę. Wyszła więc bluza, która idealnie nadaje się do spódnic i sukienek, co widać na ostatnim zdjęciu.

14/Kwi/2019

Top w kwiatki

Eliria

Wczoraj powstał u mnie kolejny top. Ostatnio szyłam podobny, tylko z dzianiny. Tym razem jest to tkanina, która została kupiona w stacjonarnym sklepie.