Rozkloszowany płaszcz z haftem

13/01/2019
Eliria

Długo szukałam płaszczyka, który idealnie nadawałby się do rozkloszowanej sukienki czy spódniczki. Znalazłam go w sklepie z odzieżą używaną. Nie byłam przekonana do jego zakupu. Był szeroki, posiadał dziwny kołnierzyk oraz skórzane wiązanie w talii, które nie komponowało się z całością. Gdy myślałam o przeróbce płaszcza wyobrażałam sobie niezliczone ilości prucia. Jednak zaryzykowałam, kupiłam i nie żałuję.

Żałuję, że nie sfotografowałam poprzedniej wersji płaszcza. Było przy nim dużo pracy. Oddzieliłam dolną część od górnej. Samodzielnie skonstruowałam górę oraz zwęziłam dół. Dolna część nie obyła się bez dużej ilości prucia. Wewnętrzna strona płaszcza posiada podszewkę. Zakupiłam ją stacjonarnie i dopasowałam do nowej konstrukcji, ponieważ poprzednia nadawała się do wyrzucenia.

Dodałam do płaszcza haft, który został zamówiony na allegro. Nie miał żadnego kleju.Miejscami podkleiłam go lekko flizeliną, jednak w większości przyszywałam ręcznie.

Płaszcz jest lekki i zwiewny, idealny na wiosenne dni. Fajnie komponuje się ze wszystkimi krojami sukienek i spódnic.

Odwiedź nasz fanpage

Zajrzyj na nasze portale społecznościowe

Zapraszam Cię do czynnego śledzenia nas na naszych profilach społecznościowych. Dzięki komentowaniu i aktywności pomagasz udoskonalić to co tworzę. Jako odbiorca przykładasz się do mojego rozwoju.

Jeśli zainteresował Cię jeden z postów wyraź swoją aprobatę. Jest to miłe dla każdego twórcy i pomaga dotrzeć do większej ilości osób.

  • b2
  • z2

BLOG

Zobacz rzeczy, które tworzę
17/Mar/2019

Gorset z resztek materiału

Eliria

Jak wykorzystujecie resztki materiałów? Ja zazwyczaj szyję takie krótkie topy, które idealnie nadają się do spodni z wyższym stanem lub spódniczek. W połączeniu ze spódnicą wygląda jak elegancka sukienka, ale jest bardziej praktyczny. Taki top można połączyć z wieloma stylizacjami. Od tych eleganckich, po codzienne.

10/Mar/2019

Biała sukienka gorsetowa

Eliria

Powiecie, że fajna była ta bluza i niepotrzebnie została przerobiona. Owszem, mi również się podobała, tylko szkoda, że się w niej topiłam. Bluza była większa o jakieś 3,4 rozmiary. Pomyślałam, że szkoda zmarnować i wyrzucić taki materiał. Bluza jak nowa, chyba miała nawet papierowe metki.

06/Mar/2019

Czarna kamizelka

Eliria

Po uszyciu beżowej kamizelki poleciałam do sklepu po czarne futerko. Poprzednio tak przyjemnie mi się szyło, że musiałam dokupić coś w ciemnych odcieniach. Futerko posiada krótkie włosie. Ale jest tak niesamowicie miękkie, że chce się je miziać non stop. 😀